Hitler és a náci fajelmélet kiirtandó fajnak tekintette a zsidót. Ennek fényében Németországban 1933-tól diszkriminálták a zsidóságot. Mind súlyosabb, korlátozó törvényeket hoztak ellenük. Megfosztották őket jogaiktól, gazdasági szerepüket teljesen megszüntették. Fokozatosan mélyült az antiszemitizmus, a lakosság körében rémhíreket terjesztettek róluk. A zsidókat megfosztották tulajdonaiktól és gettókba telepítették őket.
1942 januárjában, Berlin mellett tartották az ún. wannseei konferenciát. Itt döntötték el a végső megoldást, hogy a zsidóságot ki kell irtani. A végső megoldás szellemi atyja Adolf Eichmann volt.
Az egészséges, munkára fogható férfiakat és nőket munkatáborokba vitték és embertelen körülmények közt dolgoztatták. A gyengébbeket, az öregeket és gyerekeket koncentrációs táborokban gyilkolták meg. Gázkamrákba terelték és elgázosították őket. A holttesteket aztán tömegsírokba temették, vagy krematóriumba vitték. A megszállt területeken is ugyanezt a gyakorlatot követték. Bár Lengyelországban és a Szovjet Unióban már 1942 előtt is hajtottak végre tömegmészárlásokat.
A haláltáborokban gyakran végeztek áltudományos kutatásokat egészséges embereken. A leghirhedtebb náci orvosok: Dr. Josef Mengele, Dr. Johann Paul Kremer, Dr. Horst Schumann, Dr. Carl Clauberg, Dr. Heinz Thilo.
A leghirhedtebb táborok: Auschwitz-Birkenau(Lengyelország), Mauthausen(Ausztria), Buchenwald(Németország), Dachau(Németország)
Auschwitzban körülbelül 4 000 000 embert gyilkoltak meg.
A népirtást a náci katonai szervezet, az SS vitte véghez.
A háború után Adolf Eichmannt Argentínában fogta el a Moszad. Izraelben halálra ítélték és kivégezték. Heinrich Himmler, aki a deportálások és haláltáborok legfőbb irányítója volt, felelősségre vonása előtt öngyilkos lett.
Becslések szerint 6 362 156 embert gyilkoltak meg. Ebből 450 000 volt magyar.
Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Holokauszt
|